۴ راه نصب گوگل پلی روی گوشی های هواوی تحریم شده

oprator1 ۱۴۰۱/۰۲/۰۸
گوگل پلی

هواوی یکی از برترین تولیدکنندگان گوشی‌های هوشمند در چین است. این شرکت چینی به دلیل ارائه تلفن های با کیفیت بالا و قیمت مقرون به صرفه جایگاه قابل توجهی دارد. نمی‌توان انکار کرد که طی چند سال گذشته، هواوی توانسته است جایگاه هر دو شرکت اپل و سامسونگ را متزلزل کند و به عنوان بزرگترین فروشنده گوشی در جهان در جایگاه اول قرار گیرد. در این مطلب قصد داریم به بررسی تحریم هواوی و همینطور آموزش نصب گوگل پلی روی گوشی های هواوی بپردازیم. با ما همراه باشید.

متأسفانه، راه موفقیت هواوی به دلیل جنگ تجاری بین ایالات متحده و چین کوتاه شده و دولت ایالات متحده، هواوی را در لیست تحریم قرار داده است که این امر مانع از تجارت شرکت‌های آمریکایی با چین می‌شود. این تحریم شامل گوگل نیز می‌باشد به این معنی که هواوی نمی‌تواند از محصولات یا خدمات گوگل در تلفن‌های هوشمند خود استفاده کند.

در نتیجه، تلفن‌های هوشمند هواوی بدون فروشگاه گوگل پلی در حال عرضه هستند. بنابراین، اگر تلفن هوشمند هواوی خریداری کرده‌اید، ممکن است هیچ یک از سرویس‌های گوگل مانند Play Store ،Google Calendar ،Gmail ،Google Chrome ،Google Play Services و غیره را روی گوشی خود پیدا نکنید.

خوشبختانه راهی برای رفع این مشکل وجود دارد و اگر شما تلفن هواوی دارید یا قصد خرید آن را دارید، می‌توانید آموزش نصب گوگل پلی روی گوشی های هواوی را در ادامه دنبال کنید.

روش های نصب گوگل پلی روی گوشی های هواوی

نصب گوگل پلی امکان پذیر است و می‌توانید فروشگاه فروشگاه گوگل پلی را با اکثر دستگاه های هواوی از جمله Huawei P30 Pro ،P20 Pro ،Nova 4 ،Honor 9X Pro ،Honor View 20 ،Honor Magic 2 ،Mate 20 Pro ،Honor 8X ،Huawei Mate 30 Pro ،Huawei  P40 Pro Plus و … نصب کنید

چهار روش مختلف وجود دارد که از طریق آنها می‌توان نصب گوگل پلی روی گوشی های هواوی را انجام داد. هر چهار روش ساده است و هر کاربر هواوی به راحتی با استفاده از آن می‌تواند از خدمات فروشگاه گوگل پلی در گوشی خود استفاده کند

1) دانلود و نصب گوگل پلی روی گوشی های هواوی از طریق فایل APK

۱- به بخش برنامه های گوشی خود بروید.

۲- برنامه تنظیمات “Settings” را پیدا کرده و روی آن ضربه بزنید.

۳- بعد، باید “Advanced Settings” را انتخاب کنید.

۴- روی «امنیت» “Security” ضربه بزنید و سپس روی «فعال کردن نصب از منابع ناشناخته» “Enable Installation from Unknown Sources” ضربه بزنید.

۵- اعلانی را مشاهده خواهید کرد که “این نوع پرونده می‌تواند به دستگاه شما آسیب برساند” “this type of file can harm your device” نگران نباشید، آن را نادیده بگیرید زیرا کاملا ایمن است. برای ادامه روی “Ok” ضربه بزنید

۶- سه فایل زیر را در حافظه دستگاه خود دانلود کنید.

۷- پس از دانلود، باید هر سه پرونده را یکی پس از دیگری نصب کنید.

۸- پس از اتمام نصب به کشوی برنامه بروید و فروشگاه گوگل پلی را روی گوشی هواوی خود راه‌ اندازی کنید.

9- برای شروع استفاده از خدمات با حساب Google وارد شوید. اگر حساب Google ندارید، یک حساب جدید ایجاد کنید.

تبریک! نصب گوگل پلی روی گوشی هواوی شما با موفقیت انجام شد. اکنون، می‌توانید برنامه‌های مورد علاقه خود را از فروشگاه گوگل پلی دانلود کنید.

2) نصب گوگل پلی روی گوشی های هواوی از طریق GSM Installer

۱- به بخش برنامه های گوشی خود بروید.

۲- تنظیمات “Settings” را پیدا کرده و روی آن ضربه بزنید.

۳- بعد، باید “Advanced Settings” را انتخاب کنید

4- روی «امنیت» “Security” ضربه بزنید و سپس روی «فعال کردن نصب از منابع ناشناخته» “Enable Installation from Unknown Sources” ضربه بزنید.

۵- اعلانی را مشاهده خواهید کرد که “این نوع پرونده می‌تواند به دستگاه شما آسیب برساند”. “this type of file can harm your device” نگران نباشید، آن را نادیده بگیرید زیرا کاملا ایمن است. برای ادامه روی “Ok” ضربه بزنید.

۶- اکنون شما باید GSM Installer را بر روی دستگاه خود دانلود و نصب کنید.

۷- پس از اتمام، فایل Google Play store APK را از این‌جا برای گوشی هواوی خود دانلود کنید.

8- فایل APK را پیدا کرده و با دنبال کردن دستورالعمل‌های روی صفحه‌، آن را نصب کنید.

۹- پس از نصب موفقیت آمیز، برنامه فروشگاه گوگل پلی را راه اندازی کنید و با حساب گوگل خود وارد شوید.

تبریک! شما آماده دانلود و نصب برنامه های اندروید در تلفن همراه هواوی خود هستید.

3) نصب گوگل پلی روی گوشی های هواوی از طریق Google Installer

این روش دیگری است که از طریق آن کاربران گوشی های هواوی می‌توانند فروشگاه گوگل پلی را نصب کنند. در این‌جا، کاربران برای نصب گوگل پلی باید APK Google Installer را دانلود کرده و تنظیمات tweak را در برنامه انجام دهند. در مراحل بعدی نیز به طور دقیق توضیح داده شده است.

۱- Google Installer APK فروشگاه Google Play Store APK را از این‌جا در دستگاه خود دانلود کنید.

۲- منابع ناشناخته را از تنظیمات دستگاه فعال کنید.

3- اکنون فایل Google Installer APK را با استفاده از مدیر پرونده در گوشی هواوی خود پیدا کنید.

۴- پس از پیدا شدن، روی آن ضربه بزنید و دستورالعمل‌های روی صفحه را دنبال کنید تا آن را بر روی دستگاه خود نصب کنید.

5- پس از نصب موفقیت آمیز، برنامه Google Installer را باز کنید. در صفحه اصلی، یک دایره بزرگ آبی خواهید دید. روی آن ضربه بزنید.

تبریک! حالا می‌توانید نصب گوگل پلی رو گوشی هواوی خود را با موفقیت انجام دهید.

4) نصب گوگل پلی روی گوشی های هواوی با استفاده از Googlefier

این روند ممکن است مدتی طول بکشد و برای کاربران نسبت به راه های دیگر کمی دشوار باشد.

نکته ۱: روشی که در این‌جا شرح داده شده روش‌های غیررسمی دانلود جانبی سرویس های گوگل در گوشی های هواوی است. تلاش برای انجام این کار می‌تواند منجر به از دست رفتن داده ها یا لغو گارانتی گوشی شما شود. با احتیاط و با مسئولیت خود پیش بروید.

نکته ۲: استفاده از Googlefier در Huawei P40 Pro ،Huawei Mate 40 Pro و بقیه گوشی‌های هوشمند، یک برنامه کمکی است که به شما کمک می‌کند گوشی هواوی شما را برای اجرای سرویس های گوگل و برنامه فروشگاه گوگل پلی آماده کند. این روش‌، بدون نیاز به روت کردن تلفن یا اتصال و پشتیبان گیری از رایانه، به راحتی یکی از ساده‌ترین راه ها برای دریافت خدمات گوگل در دستگاه های هواوی است.

نکته ۳: اگر قبلاً تلفن خود را به EMUI 11 ارتقا داده اید، Googlefier کار نمی‌کند. برای استفاده از Googlefier و دریافت خدمات Google، مراحل زیر را دنبال کنید.

مراحل نصب Googlefier

۱- فایل the Googlefier app را از این‌جا دانلود کنید.

۲- آن را بر روی تلفن خود دانلود کرده و نصب کنید.

۳- پس از نصب، به همه مجوزهای درخواستی اعطا کنید.

4- پس از نصب، روی صفحه را دنبال کنید – مراحل شامل: نصب سرویس‌های اساسی مانند Google Apps Manager ،Google Service Framework فروشگاه Google Play و غیره می‌باشد.

5- وارد حساب Google خود شوید.

6- روند شروع Google را از سر بگیرید.

۷- بررسی و تأیید خطای اعلان شده

۸- خطا در بررسی و حذف تلاش‌های نصب شده قبلاً ناموفق

گفته می‌شود که کل فرآیند حداکثر در حدود 5 تا 7 دقیقه به طول می‌انجامد. دستگاه‌هایی که به نظر می‌رسد Googlefier روی آن‌ها کار می‌کند شامل Huawei P40 Pro و Huawei Mate 30 Pro است. با این حال، Huawei Mate 40 Pro  نمی‌تواند این سرویس را اجرا کند، زیرا از قبل نصب شده با EMUI 11 است.

سخن پایانی

در این مقاله سعی کردیم راه‌حل هایی برای نصب گوگل پلی روی گوشی های هواوی ارائه دهیم. این راه‌حل ها به شما، این اطمینان می‌دهد که شما اکوسیستم برنامه گوگل را در این دستگاه‌ها دریافت کنید، بنابراین از سخت‌افزار بسیار خوبی که گوشی هایی مانند Huawei Mate 40 Pro ارائه می‌دهند نهایت استفاده را می‌کنید.

.